Dziewczyny wracają!
#1
Ponieważ zdarzyło nam się zmienić forum, to pozwolę sobie przypomnieć opisy postaci, które część osób mogła widzieć na poprzednim.
Zaczynamy od protaga!
Nie ma to jak dziewczyny, prawda?
Hisao Nakai (jap. 中井久夫) - główny bohater Katawa Shoujo, największy wpływ na jego osobowość ma gracz, decydując za niego m.in. czy chce słuchać się pielęgniarza, czy sam sobie poradzi ze swoim sercem.
W zależności od podjętych decyzji widać zmiany w jego osobowości.

Hisao, w przeciwieństwie do tego co sam mówi, jest uzdolniony artystycznie (na pewno bardziej ode mnie), a przynajmniej na takiego wygląda, gdy rysuje na kartce ptaszynę w ścieżce Rin.

Po paromiesięcznym pobycie w szpitalu spowodowanym zatrzymaniem akcji serca zostaje przeniesiony do Akademii Yamaku, gdzie niemal dosłownie rozpoczyna swe życie od początku. Próbując się dostosować do nowych warunków, jest zmuszony do ponownego przemyślenia swojego obojętnego podejścia zwłaszcza do życia, przyjaźni i przyszłości.

Diagnoza: Chroniczna arytmia i związana z tym wrodzona słabość mięśnia sercowego.


Co ciekawe: większość teł została zrobiona ze zdjęć wykonanych na Uniwersytecie Brown i jego okolicach, jak choćby główny budynek Yamaku. Jest to Andrews Hall na Kampusie Pembroke. Albo brama główna Yamaku, która oryginalnie nazywa się Bramą Van Wickle'a.
Część teł to zdjęcia z Hart House Uniwersytetu Toronto. Jest to biblioteka oraz korytarz z drzwiami do gabinetu pielęgniarza. Tak à propos w Hart House jest nawet basen.
Reszta zdjęć została zrobiona w różnych miejscach w Japonii, więc jak już je wszystkie znajdę, to chętnie zaproszę was na małą wycieczkę dookoła świata śladem Katawy.

A to taki mały dodatek:
[Obrazek: 1024px-BrownUniversity-AndrewsHall.jpg]
Witamy w Akademii Yamaku!
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#2
Emi Ibarazaki (jap. 茨崎 笑美) - najweselsza i najbardziej żywa postać w grze. Można odnieść wrażenie, że nazwanie jej żywym srebrem jest niedopowiedzeniem. Biega od momentu, gdy po raz pierwszy zaczęła chodzić, i można by się było spodziewać, że wypadek, w którym straciła obie nogi, wpłynie na nią bardziej, niż na to początkowo wygląda. Dzięki protezom może ponownie biegać i jest najlepsza w klubie lekkoatletycznym na krótkie i długie dystanse. Jest najniższą z poznanych przez Hisao dziewczyn, ale w zamian za to jest z nich najstarsza.

Pomimo bycia bardzo rozmowną i otwartą wobec innych, trudno ją spotkać w towarzystwie innej osoby niż jej koleżanki z sąsiedniego pokoju w akademiku, Rin. Emi unika angażowania się w związki, bo nie chce być skrzywdzona przez osobę, którą lubi, przez jej nagłe zniknięcie, czy nawet śmierć. W dodatku nie lubi przyjmować żadnej pomocy, nie chce rycerza w błyszczącej zbroi, który by ją uratował.

Skrywa dwa sekrety. Jej ulubiony kolor: niebieski. I co jeszcze straciła w wypadku samochodowym...

[Obrazek: 3911.jpg]
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#3
Hanako Ikezawa (jap. 池沢 華子) - najspokojniejsza i najbardziej nieśmiała bohaterka Katawa Shoujo. Rzeczą, którą przy kontakcie z Hanako większość ludzi zauważa jako pierwszą, są blizny na jej ciele. Są one pozostałością po traumatycznym wypadku z dzieciństwa - w wieku ośmiu lat straciła oboje rodziców w pożarze, który okropnie oszpecił prawą połowę jej ciała. Pozostawiona sama na świecie, Hanako trafiła do sierocińca, gdzie była wyszydzana przez resztę dzieci z powodu jej wyglądu, co spowodowało, że zamknęła się w sobie na dobre. Wstydząc się swojego wyglądu, Hanako stara się ukrywać blizny na swojej twarzy przy pomocy długiej grzywki.

W Yamaku najczęściej można ją spotkać w szkolnej bibliotece, gdzie spędza spokojnie czas czytając książki. Jeżeli nie ma jej tam, najpewniej spędza czas ze swoją jedyną zaufaną przyjaciółką, niewidomą Lilly, pijąc z nią herbatę bądź grając w szachy. Jest bardzo bojaźliwa i nieufna wobec obcych ludzi, przez co łatwo ją przestraszyć, o czym Hisao miał okazję przekonać się na własnej skórze.

Ciekawostki~

- Hobby Hanako to czytanie książek, gra w szachy i... karaoke. Radzi sobie też całkiem dobrze z komputerami.
- W pierwotnej wersji VN rany, które Hanako odniosła podczas pożaru miały być jeszcze gorsze - dziewczyna miała stracić jedno oko, a także poruszać się o kulach.
- Początkowo ścieżka Hanako planowana była jako swojego rodzaju "ścieżka pułapka" - miała być bardzo mroczna (sam autor scenariusza do ścieżki Hanako przyznał, że jego początkową inspiracją było Higurashi no Naku Koro ni), a wszystkie zakończenia, jakie można było uzyskać, były delikatnie mówiąc złe i można w nich było natknąć się na takie rzeczy jak (ВНИМАНИЕ!Спойлер!):
zawały serca
śmierć
więcej zawałów serca
morderswa w afekcie
samobójstwa
gwałty
...brr. Jedynym sposobem, by uzyskać dobre zakończenie dla Hanako, miała być ukryta opcja podczas ścieżki Lilly, jednak koniec końców twórcy zrezygnowali z tego pomysłu, gdyż było to zbyt nieintuicyjne i skomplikowane.

~by mnb

[Obrazek: 3702.jpg]
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#4
Lilly Satou (jap. 砂藤 リリ) ma swoje korzenie zarówno w Japonii, jak i Szkocji. Ma delikatne usposobienie, którym zjednuje sobie innych. Jest bardzo mądra i opiekuńcza, co bardzo pomaga jej w byciu przewodniczącą klasy 3-2. Jest ślepa od urodzenia i najprawdopodobniej dzięki temu wszystkiemu stała się najlepszą przyjaciółką Hanako. Spędza z nią czas, pijąc herbatę w zwykle nieodwiedzanej przez uczniów sali lub w swoim pokoju.
Lilly jest opiekuńcza także w stosunku do Hisao, jest wobec niego miła, uprzejma. W trakcie gry odwiedzają jej domek, w którym mieszkała wcześniej z siostrą, a także idą na randkę do szykownej restauracji. Czas spędzony z nią mógłby trwać wiecznie. Mógłby...

Ciekawym pomysłem, który został porzucony, była obecność w grze psa przewodnika Lilly - Nijiego. Niestety umarł on po roku, ale cóż to było za życie...

Lilly także miała:
-hobbistycznie grać na wiolonczeli,
-być najstarszą z pięciu głównych dziewczyn w grze,
-także mieć młodszego brata oraz kuzynkę.

Co więcej:
-Lilly miała mieć korzenie w Republice Południowej Afryki, nie w Szkocji,
-urodziny Lilly (zamiast Hanako) miały się odbyć w pokoju Hisao i to Yuuko miała przynieść alkohol.

[Obrazek: 146.jpg]
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#5
Shizune Hakamichi (jap. 羽加道 静音) Pierwsze wrażenie po spotkaniu Shizune to: „O Boże! Jaka ona zaborcza!”. Jest bardzo ambitna i konsekwentna. Każdy podjęty przez nią projekt musi być wykonany perfekcyjnie i na czas. Pomimo bycia głuchą i niemą doskonale wywiązuje się z obowiązków przewodniczącej klasy i samorządu uczniowskiego. Jest postrzegana jako niesamowicie wymagająca osoba i niezrównana manipulatorka, ale również jako sprawiedliwy przywódca.

Na jej charakter bardzo wpłynęło wychowanie w jej rodzinie. Jednak wewnątrz Shizune nadal jest nastoletnią dziewczyną i również przeżywa emocje, mimo tego, że ich zwykle nie okazuje.

Ścieżka Shizune miała być zgoła odmienna od tej, która została zaimplementowana do gry. Po pierwsze miały być wybory. Jak na przykład próba zaproszenia Mishy na randkę. W pewnej chwili Misha mogła nawet popełnić samobójstwo, a Shizune była hospitalizowana, a nawet umierała. Nie mnie jednak osądzać, czy ta ścieżka byłaby ciekawsza od obecnej, czy nie.

Poza tym pod koniec ścieżki Shizune miała powiedzieć, że potrafi czytać z ruchu warg, co nie zostało nijak potwierdzone w końcowej wersji gry (wydaje mi się, że znalazłem taki moment, ale wprost nie ma tego nigdzie powiedzianego).

I tak, Rosa!
Według drugiego posta TUTAJ, to właśnie tak na początku miała nazywać się Shizune. I miała mieć akwamarynowe włosy Hatsune Miku, a zmiana tego koloru na ciemnoniebieski, to największa zmiana w kolorach pomalowanego oryginalnego obrazka-pomysłu.

[Obrazek: 158]
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#6
Shiina Mikado (jap. 御門 椎名) znana również (a raczej głównie) jako Misha (jap.  ミーシャ) Wiecznie wesoła, bezpośrednia i niesamowicie głośna tłumaczka Shizune i członkini samorządu uczniowskiego. Z radością przyłącza się do prób zaciągnięcia Hisao do samorządu.

Hmmm... Misha... Ona jest naprawdę warta uwagi. Po pierwsze sama zwraca na siebie uwagę. Jak dziewczyna z jakiegoś fandomu z taaaakim aparatem na zęby i niebieskimi włosami.
No może nie aż tak. Ale jej śmiech budzący z martwych, melodyjność w głosie i różowe "świdry" wyróżniałby ją nawet w Japonii.
MISHA NIE JEST GRUBA!!!!!!!!11111 To jedyna dziewczyna, która ma normalną talię w grze.
Jest jedyną poznaną "zdrową" dziewczyną (świat dzieli się przecież na chorych i nieprzebadanych).
Oryginalnie miała być najbardziej płaską i nieciekawą postacią, więc tu się dużo zmieniło. Teraz nie da się nie lubić Mishy.
Poszukiwania jej ścieżki utknęły w martwym punkcie, gdy zablokowano możliwość otwarcia paczki, która przyszła do Kenjiego.

Napisałbym jeszcze jedną ciekawostkę na jej temat, ale jak dla mnie, jest takim spoilerem, którego nie chciałbym usłyszeć.

[Obrazek: 1691.png]
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#7
Rin Tezuka (jap. 手塚 琳) Rin... to Rin. Jest niecodzienną osobą. Jej absolutna prostolinijność i bezpośredniość nie ułatwia z nią rozmowy, bo Rin często plącze się nawet w najprostszych zdaniach, jakby nie potrafiła wyrazić swoich myśli, pomimo faktu, że jest wspaniałą malarką. Dobrze natomiast orientuje się w tematach, które innym sprawiają problemy, takie jak abstrakcyjne idee czy wszechświat. Z powodu poważnego genetycznego defektu i późniejszych operacji z jej ramion zostały tylko małe kikuty. W dodatku wszystkie czynności, jakie musi codziennie robić, wykonuje przy pomocy stóp i czasem ust. Przez to ma problemy ze spódniczkami i dlatego nosi męski mundurek.

Sztuka wydaje się jedyną rzeczą, dzięki której Rin potrafi wyrazić siebie bez skrępowań. Własna wystawa wymaga jednak wielu obrazów i by je stworzyć, Rin jest gotowa poświęcić naprawdę wiele.

Rin od początku miała być najtrudniejszą postacią do nawiązania relacji, co odbiło się na kreacji tej postaci. Wczesne szkice (w tym ten oryginalny) przedstawiają ją jako wysoką dziewczynę w spódniczce.

Osobiście nie dziwię się, dlaczego postanowiono zmienić jej mundurek na męski - trudno byłoby zachować należytą powagę, przy pantyshotach, gdy tylko chce się czegoś napić. Albo zjeść. Albo coś zapisać...
[Obrazek: facesole.jpg]
Inny szkic pokazuje, że we wczesnym etapie produkcji to wcale nie Lilly była najwyższa.

EDIT:

Nawet nie zauważyłem, że dałem już ostatnią dziewczynę opisaną na starym forum.
Która z nich jest waszą ulubioną?
Może ktoś jest do którejś podobny? Niekoniecznie z wyglądu - może być zachowanie. (Umięśnionym facetom przebierającym się za Emi dziękujemy!)

Co sądzicie w ogóle o takiej formie postów? Newsy mają być częściej czy rzadziej? I jakie tematy najbardziej was interesują?
(Poza postępami w tłumaczeniu, bo te są. Choć, przez letnie upały, aż nie chce się siedzieć przy ziejących ciepłem laptopach i stacjonarnych...)
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz
#8
Mam pytanie co do całego projektu. Nie lepiej wypuszczać rozdziałami z tego powodu iż czekanie na koniec całego projektu może zająć niezwykle dużo czasu ?
Odpowiedz
#9
Jak dla mnie odpowiedź jest prosta: Nie. Ja przynajmniej osobiście nie chciałbym co jakiś czas pobierać małego fragmentu gry tylko po to, żeby później czekać na następny. Poza tym rozdział rozdziałowi nierówny (jeśli masz na myśli oczywiście akty, a nie poszczególne rozdzialiki - jak na przykład Kłębek Hisao, czy Jak Makiem Zasiał - wtedy odpowiedź brzmi BOŻE, NIE Mrug) Osobiście jestem przekonany, że niedługo na naszej stronie pojawi się kolejny news o postępach.
Give me big enough hammer and I'll fix anything.
JAK COŚ SIĘ PIERDOLI KRZYCZEĆ POMOCY
NIE ZAPOMNIJ ODWIEDZIĆ NASZEGO KANAŁU IRC
[Obrazek: 1rdBxG2][Obrazek: 1uOYjVU]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości